Co je inmaxpictures?

autor

Co je inmaxpictures? Jsem to já, Tomáš Eder

..dítě osmdesátek, filmový a videoherní maniak, spolumajitel francouzského buldočka. Taky náruživý konzumník dobrého jídla (což je vidět) a milovník seberozvojové literatury (což zatím moc vidět není). A samozřejmě ilustrátor vtipných a popkulturních obrázků.

 

Od čmárání po lavici k návrhování potisků na trička

Pokud vás zajímají moje začátky s kreslením, asi bych měl zmínit pomalované sešity (i lavici) na základce. Díky tomu jsem měl nejhezčí sešity ale s prospěchem to bylo horší (tedy kromě výtvarné výchovy, samozřejmě). Dále následovalo polygrafické učiliště v Olomouci, obor tiskař (na grafika jsem si netroufnul). Trochu lituji, že jsem se nepřihlásil na uměleckou školu ale co se dá dělat (ale kdo ví, třeba by mi škola kreslení znechutila :). Mám tedy polygrafické vzdělání a ano, vím jaký rozdíl je mezi RGB a CMYKem, osahal jsem si ofset i sítotisk ale v kreslení jsem samouk.

Už během základky, díky bratrovu zapálení do IT, jsem si mohl osahat digitální kresbu.. tehdy „pixel po pixelu“ na výpočetních dělech jako Didaktik M a později na Amize a PC (bohužel nic na ukázku se nedochovalo). Začátkem roku 2008 jsem dostal (díky, bratře) svůj první grafický tablet Wacom Bamboo. S ním začaly moje první vážnější pokusy na poli digitální kresby.

O rok později jsem objevil e-shop s vtipnýma tričkama Bastard.cz, kdy jsem zjistil, že jsou lidé ochotni mi za moje kresby zaplatit. Začal jsem tedy s vtipnými potisky, časem do nabídky procpal i filmové nebo seriálové. Roku 2012 začala moje spolupráce s Trikator.cz, díky kterému jsem dostal pod palec kompletní merch ViralBrothers (ano, to tričko, co předávali Krausovi v „Uvolněte se, prosím“ je moje práce.. zatím můj nejhvězdnější okamžik, o kterym nikdo neví :).

V poslední době jsem dělal více věcí pro youtubery, za což může hlavně portál RealGeek.cz, z těch známějších bych jmenoval parkouristu Taryho, naprosto retardovanýho Martina Rotu, Natylu, Lady Zika nebo například Hendyse.

Na čem dělám?

Od Vánoc 2017 tvořím na notebooku Lenovo Yoga 2v1 s aktivním perem, ze softwaru používám Afinity Photo a Corel Draw.

Co bude dál?

Těžko říct… ale bude to velký.

prodeje