O mně

Ahoj, jsem Tomáš!

Pokud vás zajímají moje začátky s kreslením, asi bych měl zmínit pomalované sešity (i lavici) na základce. Díky tomu jsem měl nejhezčí sešity ale s prospěchem to bylo horší (tedy kromě výtvarné výchovy, samozřejmě). Dále následovalo polygrafické učiliště v Olomouci, obor tiskař (na grafika jsem si netroufnul). Dodnes lituji, že jsem se tenkrát nepřihlásil na nějakou uměleckou školu. Nikdo mě tam nepošťouchnul, ani mě to samotnýho nenapadlo, nepřipadal jsem si v kreslení nijak nadaný.. (možná je to tak lepší, třeba bych si tam kreslení zprotivil.. kdo ví).

Už během základky, díky bratrovu zapálení do IT, jsem si mohl osahat digitální kresbu.. tehdy „pixel po pixelu“ na dělech jako Didaktik M a později na Amize a PC. Bohužel nic na ukázku se nedochovalo. Začátkem roku 2008 jsem dostal (díky, bratře) svůj první grafický tablet Wacom Bamboo. S ním začaly moje první vážnější pokusy na poli digitální kresby.

O rok později jsem objevil e-shop s vtipnýma tričkama Bastard.cz, kdy jsem zjistil, že jsou lidé ochotni mi za moje kresby zaplatit. Začal jsem tedy s vtipnými potisky, časem do nabídky procpal i filmové nebo seriálové. 2012-2017 spolupráce s Trikator.cz, zejména trička pro ViralBrothers (ano, to tričko, co předávali Krausovi v „Uvolněte se, prosím“ je moje práce.. zatím můj nejhvězdnější okamžik, o kterym nikdo neví.

V poslední době jsem dělal více věcí pro youtubery, za což může portál RealGeek.cz a zejména parkourista Tary. Co bude dál? Těžko říct

… ale bude to velký.